Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad-Prosinec

14. 11. 2018

Měsíc listopad začal u Žabiček s kamarádem dráčkem Mráčkem. Vzal nás s sebou na výlet a společně jsme pozorovali změny v přírodě. Užívali jsme si hrátek v opadaném listí, zapojili se do jeho hrabání a odvážení na kompost na naší zahradě. Učili jsme se vázat uzlíky, počítat do 4, poznávat barvy, stříhat podle čáry, procvičovali grafomotoriku a správný úchop tužky a spoustu dalších důležitých dovedností… . V těchto aktivitách budeme nadále pokračovat.

Seznámili jsme se s pověstí o sv. Martinovi. Víme, že to byl voják, měl dobré srdce a dokázal se podělit. Povídali jsme si o tom, jaké známe lidské vlastnosti, které se nám líbí, nelíbí a proč. Vyrobili jsme si svatomartinské lucerničky a v neděli  11.11. s ní většina z nás  přivítala ,,Martina na bílém koni" (víme, co to znamená... zeptejte se J

Nyní putujeme lesem. Poznáváme lesní zvířátka, stromy a také lesní skřítky. Že je neznáte? Děti vám o nich jistě poví. Čeká nás setkání s panem hajným, který nám o lese řekne mnohem víc. Zkoušíme také dramatizovat pohádky, správně a nahlas vyslovovat, učíme se zpaměti texty písniček a básniček. Nerozvíjíme jen kognitivní dovednosti, ale zejména pracujeme na tom, abychom se dokázali domluvit, říci si svůj názor, ale také zároveň ustoupit druhému. Prostě, aby nám tu hezky bylo J.

Měsíc prosinec se ponese v duchu plném očekávání. Snad prvních sněhových vloček, návštěvou Mikuláše a čerta, Ježíška J. Tento čas nám také pomáhá ve vnímání druhého, proto se zaměříme na spolupráci, ohleduplnost, respektování se a dodržování nastavených pravidel. Posilování prosociálního chování a eliminaci nevhodného chování dětí. Důležité je i sebehodnocení dětí, například při konfrontaci svého jednání s jednáním pohádkových postav.  Jemnou motoriku budeme rozvíjet výrobou drobných dárečků, využijeme Orffovy nástroje a procvičíme rytmus. Také si připravíme malé překvapení na společnou  ,,vánoční dílničku".

Těšíme se na setkání s vámi všemi.