Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leden-Únor

14. 1. 2019

Po letech hubených na sníh, si letos konečně užíváme sněhu, jak se patří!!! Doufáme, že to vydrží. Celý leden se bude točit kolem zimní tématiky.

Stopy, a nejen ty ve sněhu, nás provázely celý první týden. Přijela za námi lektorka, která za námi přijela ze záchranné stanice i se svými zvířecími kamarády. Zahráli jsme si na stopaře. Poznávali jsme základní stopy, které děti mohou vidět, jak ve volné přírodě, tak kolem nich ve městě či obci. Zopakovali jsme si, která zvířátka v zimě stopy dělat nemohou, protože spí. A nakonec programu si stopy natiskli. Dětem se tento program opravdu líbil. I my sami jsme vytvářeli stopy, jak můžete vidět v naší šatně. Také jsme zkoušeli, jaké stopy za sebou zanechá třeba autíčko, nebo míček, panenka, koník, nebo třeba dřevěná kostka.

Další týdny se zaměříme na sněhuláčky, zimní oblečení a na vše, co k zimě patří. Budeme modelovat, počítat, uvolňovat zápěstí, procvičovat časovou posloupnost. Zaměříme se na grafomotorické cvičení, zrakové vnímání a pozornost. Naučíme se básničku o Nespokojeném sněhulákovi, písničku „Postavil jsem sněhuláka na stráni“, rozpočitadlo a spoustu dalších her se zimní tématikou.

Únor bude ve znamení poznávání našeho těla, péče o něj a naše zdraví. Neopomeneme ani naše smysly. Stále pracujeme na naší samostatnosti. Občas dejte dětem něco s knoflíky!  Věřili byste, že některé děti neznají knoflík, natož ho rozepnout a zapnout?!!! smiley Ještě zdaleka ne všichni známe své celé jméno a adresu. Zkuste se na to doma zaměřit.

No a na konci února bude masopust!!!!!!!! Budeme ho slavit i u nás  smiley