Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květen-Červen

22. 5. 2019

Měsíc květen byl ve znamení rodiny. Nejen, že v tomto měsíci slaví svátek maminky, ale také si připomínáme i Den rodiny. A jelikož není rodina jako rodina, začali jsme rodinou zvířecí. Povídali si o tom, v jakých obydlích zvířata žijí, kdo je samotář a kdo zase potřebuje okolo sebe velké stádo.Jak se nazývají jednotlivá mláďata, jak se říká samici či samci.Krásně se nám do našeho tématu hodilo divadelní představení Medová královna a návštěva Dne otevřených úlů, kdy jsme pozorovali společenství včeliček a jejich život. Paní Punčochářová pro nás měla nachystané perníčky, které jsme si mohli ozdobit, omalovánky a krásné knihy o včelách. Každý z nás si odnesl skleničku medu i malou včelku.  Nezapomínáme i na zvířátka ze ZOO. Ty jsme navštívili a pozorovali v ZOO Hluboká. Počasí nás nezaskočilo a my si to náramně užili.

Plynule jsme přešli na tu naši lidskou rodinu. Jak Vás děti vidí, se dozvíte na naší nástěnce v šatně. smiley Někdy je vás doma tolik, že měly děti problémy vás všechny na tu čtvrtku vměstnat! No a 15.května jsme se tu všichni setkali. Bylo to báječné odpoledne, i když nám počasí nepřálo. Je vidět, že je ve vás stále hodně hravosti a pro své miláčky strávíte i hodiny u výroby domečků. Budete mít krásnou památku. Velmi nás těší, že jste to pojali všemi možnými způsoby. Někde byla vidět práce dětí, jinde preciznost provedení perfekcionalisty. 

Měsíc červen bude ve znamení života venku!!!!!!!!! Tedy aspoň doufáme, že se počasí umoudří a my budeme převážnou část dne mimo školku. Máme toho v plánu ještě hodně, ale uvidíme, co se povede. Čeká na nás Den dětí, který pro nás chystají žáci 8. třídy ZŠ Malšice. Chtěli bychom navštívit čenkovskou oboru a svézt se ještě jednou vláčkem a taky budeme pracovat. Zaměříme se na řemesla současná, ale i ta stará. Schválně jestli podle výrobků poznáte, o kterém řemesle si povídáme.