Jdi na obsah Jdi na menu
 


Březen - Duben

24. 3. 2019

Koleda, koleda, tralala, s úsměvem jdem do jara!

Zima, alespoň astronomicky, je pryč a na nás čeká spoustu zábavy. My jsme se do vyhánění zimy pustili hned po prázdninách. Kouzlíme a zaříkáváme jí všelijakými říkadly s pohybem, voláme sluníčko a přivoláváme jarní vílu. Aby mohla začít vládnout, museli jsme vyprovodit Moranu v celé její kráse. Podívejte se do naší fotogalerie. Byl to opravdu nádherný den, jarní víla nám ukázala cestu a my jsme na ní objevovali první znaky probouzející se přírody. Tyto objevy zapisujeme do našeho sluníčka v šatně. Můžete se k nám připojit. Vždy, když se svou ratolestí objevíte posly jara, zapište to také. Morana odplula za zpěvu jarních písniček pryč a my jsme se mohli vydovádět na louce za zpěvu jarních ptáčků zpěváčků.Připravujeme i naší zahradu. Sebrali jsme všechny odpadky a pustili jsme se do úpravy našich záhonků. Děti kátrovaly zeminu, vracely ji zpátky do truhlíků a přidaly rašelinu. Teď už stačí zasadit ředkvičky a čekat až se vyklube první lísteček.

Ale nezůstáváme jen u poznávání přírody. Učíme poznávat i samy sebe a druhé. Snažíme se eliminovat nevhodné chování. Vedeme děti k tomu, aby se naučily vyjádřit svou nelibost kamarádovi slovně a ne násilím nebo žalováním paní učitelce. Delší pobyt venku vede i k jiným nástrahám, jako je třeba setkání s cizími lidmi nebo pohyb v neznámém prostředí. Pomocí příběhů děti učíme obezřetnosti.

No a duben bude ve znamení lidových tradic. Připravíme se na Velikonoce. Určitě se děti naučí nějakou pěknou velikonoční koledu, ozdobíme si vajíčka netradiční technikou a užijeme si Čarodějnice. A  možná, že i nějakou čarodějnici na terénní výpravě potkáme. Kdo ví.