Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality z naší třídy

17. 3. 2017

V měsíci září nás čekalo několik akcí. 12.9. jsme jeli do Měšic k hasičům, kde jsme se hravou a veselou formou naučili, jak správně postupovat při vypuknutí požáru. Moc se nám tam líbilo, hlavně hasičská technika a polygon. 21.9. jsme poprvé navštívili knihovnu městyse Malšice, kam si budeme chodit půjčovat knihy 1x za měsíc. 24.9. navštívilo naši školu loutkové divadlo, 26.9. jsme byli pozváni do Želče na sportovní dopoledne, kde jsme si pořádně zařádili a dostali sladkou odměnu.

V říjnu nás čekala úplně nová akce s názvem "Jabkohraní." Spočívala v soutěži o nejchutnější dobrotu z jablek, kterou měli za úkol vyrobit rodiče. Porota byla složena ze dvou dětí z každé třídy. Akce se vydařila, počasí také, všichni byli nadšení. Veškerá fotodokumentace všech akcí na stránkách MŠ. 11.10. k nám přilétli dravci z Českých Budějovic, 16.10. z Tábora, 17.10. pohádka Křemílek a Vochomůrka.

Dne 5.11. přijelo do MŠ divadlo Dokola s pohádkou Dášeňka. 11.11. se děti společně s rodiči zúčastnily Martinského průvodu s lucerničkami. Kytičky si připravily na vystoupení scénku u školky o sv. Martinovi. U obchodu přivítaly rodiče říkankou a pásmem písní. 28.11. přijelo do MŠ divadýlko Kašpárek s pohádkou "Vánoce kocoura Mikeše". Dne 30.11. děti společně s paní učitelkami navštívily kamarády v základní škole a oni jim předvedli, co se od začátku školního roku naučili. Děti si připravují písně s vánoční tématikou k rozsvěcování stromečku v obci na 2.12., spojený se Zvonečkovým průvodem.

Dne 9.1. 2019 jsme začali s dětmi jezdit na kurz bruslení na zimní stadion do Soběslavi. Děti absolvují 10 lekcí, poslední lekce je 21.3.2019, na kterou jsou rodiče srdečně zváni. 10.1. se děti zapojily do výukového programu "Stopy ve sněhu," kde měly možnost si pohladit výra, sovu a ježka. 17.1. proběhlo vyšetření Pedagogicko-psychologickou poradnou v Táboře. 21.1. děti navštívily divadelní představení "Čert a Káča" v Táboře. 29.1. divadlo ve školce, divadlo Kašpárek "Ledový král."

V měsíci únoru pokračují děti každou středu v kurzu bruslení na Zimním stadionu v Soběslavi. Dne 12.2. se děti zúčastnily výukového programu "Netopýr." 22.2. proběhlo vyšetření očí v MŠ,ale jen pro nahlášení děti. 26.2. si děti společně užily karneval.